Senior.sk - portál a spravodaj nielen pre seniorov (logo) Senior-ombudsman - volajte bezplatnú infolinku 0800 222 285 AkSen
Darčeková poukážka SOREA

Dnes je: Pondelok  18. novembra   | Hlavná stránka | Zoznam rubrík | Stiahnite si | Odkazy |  
  Hlavné menukulatý roh
Senior portál nielen pre seniorov
Hlavná stránka
Odkazy na stránky
Ankety
TOP 25
Dokumenty
Kampane
Predstavujeme
Rozšírené vyhľadávanie
Odber noviniek pre RSS čítačku

  TV pre seniorov:kulatý roh


  Webnovinykulatý roh
SeniorklubSK na Facebooku

Ako zníži? nezamestnanos??- odkaz na osobný blog

blog seniorky

Britské listy

  Webstránky seniorov...kulatý roh
www.seniorhelp.sk
http://sedesatka.cz – web pre seniorov
www.klub50.sk
www.seniorhumor.org – humor pre seniorov

KGBacikovia - logo a odkaz na web stránku
SeniorTip.cz
www.seniorum.cz/
SeniorClub.cz
www.seniorpasy.cz/
Rada senior? ?eské republiky
Web stránka po?ských seniorov
S d?chodci - informa?ní portal
logo a odkaz na www.tretivek.cz
logo a odkaz na www.infofila.cz - on-line filatelistický magazín

  Užitočné webstránkykulatý roh
Slovenský pacient


Kam do mesta - logo

www.europeseniortourism.eu - logo
logo a odkaz na web stránku

SOREA na FACEBOOKu

Last Minute.sk - logo a odkaz na web stránku
Ubytovanie s priamym kontaktom vo svete

Internet na tri písmená

Energia: kompletne a vecne
Interaktívne získanie vedomosti o energii
www.setri.sk

  Učíme sa z internetu... kulatý roh
Počítačová poradňa online

http://orbis-pictus.topcz.net/index.php – vstup na web

Jak psát web

Angličtina online zadarmo

  Ostatné ankety...kulatý roh
Anketa " Ktoré témy treba podľa Vás doplniť, posilniť alebo rozšíriť?". Hlasujte!


* Parodontitída a diabetes – aká je pravda?

Vydané dňa 17. 12. 2014 (2035 x prečítané), Zdravie

Parodontitída, gingivitída a diabetes a ich prevencia ponuka od Meridol

Iba necelá tretina Slovákov má zdravé ďasná. Parodontitídu spôsobuje viac faktorov – nesprávna ústna hygiena, fajčenie, stres, nedostatok pohybu, obezita a – cukrovka. Podľa Národného centra zdravotníckych informácií evidovali diabetologické ambulancie na Slovensku v uplynulom roku 340 445 diabetikov. Na Slovensku sa lieči na diabetes mellitus 7% žien a 6% mužov. Do evidencie v priebehu roka pribudlo 22,5-tisíca nových prípadov. Odborníci odhadujú, že o svojom ochorení nevie približne 25% diabetikov. Nanešťastie, úroveň vedomostí o vzťahu medzi cukrovkou a parodontitídou je dosť nízka a osveta je stále namieste.

Každý deň sa v ústach množia milióny baktérií a vytvárajú zubný povlak. Uvoľňujú toxíny, ktoré dráždia ďasná a môžu vyvolať ich ochorenie. Pokiaľ nedochádza k pravidelnému odstraňovaniu zubného povlaku, ďasná začnú krvácať, vzniká parodontitída, ktorá končí poškodením mäkkých tkanív, kosti až stratou zubov.

Parodontitída, gingivitída a diabetes a ich prevencia ponuka od Meridol
- Diagnóza diabetes mellitus má zásadný vplyv na ústne zdravie. Cukrovkári navštevujú zubných lekárov oveľa častejšie ako iných špecialistov. Diabetes totiž predstavuje významný rizikový faktor parodontitídy. Ochorenie týchto pacientov postihuje 3 až 4-krát častejšie než zvyšok populácie. Typ 1 značí vyššiu frekvenciu a závažnosť u detí a adolescentov ako u ich zdravých rovesníkov. Typ 2 je zase signifikantný rizikový faktor pre progresiu resorpcie alveolárnej kosti. Pozor, incidencia parodontitídy je vyššia u pacientov so zlou glykemickou kontrolou. Na ich tkanivách možno pozorovať patologické zmeny – makrovaskulárne aj mikrovaskulárne.
- Je dokázané, že neliečená parodontitída sa podieľa na zvýšenej glykémii. Od správnej liečby sa odvíja i redukcia zápalu parodontu, čo má pozitívny vplyv na zníženie cukru v krvi. Závažné je zistenie, že v prípade nedostatočnej primárnej a sekundárnej prevencie hrozí diabetikom vznik pokročilej parodontitídy. Preto je potrebné, aby včasná diagnostika a prevencia, rovnako ako aj skríning, boli bežnou rutinou.
- Obzvlášť u detí s diabetom sú nevyhnutné podrobné vyšetrenia parodontu. Štatistiky ukazujú, že najvyšší počet detí s diabetes mellitus 1. typu žije v Európe. Na Slovensku tvoria 15% spomedzi všetkých diabetikov. Typ 2 postihuje spravidla staršiu časť populácie, pričom existuje celosvetový trend neustáleho zvyšovania pacientov s touto diagnózou. Súvisí to najmä so starnutím populácie. Je zaujímavé, že oveľa častejšie sú postihnutí jedinci z oblastí s nízkou a strednou životnou úrovňou.
- Svetová zdravotnícka organizácia predpokladá nárast z 382 miliónov pacientov v roku 2013 na 592 miliónov v roku 2035. V Európe by ich počet mal vzrásť z 56 miliónov na 70 miliónov. Tieto čísla sa odrazia i na zvýšených nákladoch na zdravotnú starostlivosť. Zatiaľ čo v minulom roku náklady predstavovali 109 miliárd €, predpoklad hovorí o 117 miliardách € v roku 2035.

Parodontitída, gingivitída a diabetes a ich prevencia ponuka od Meridol

- Prevencia parodontitídy spočíva v pravidelnom a efektívnom odstraňovaní zubného povlaku. Dobrá správa je, že na trhu existujú špecializované prípravky.
- Zubná kefka, zubná pasta a ústna voda z rady Meridol účinne bojujú proti baktériám tvoriacim zubný povlak. Napriek preukázanému rýchlemu účinku sú veľmi jemné – ako balzam pre vaše ďasná. Orálne prejavy diabetes mellitus
- Zápal parodontu – gingivitída, parodontitída
- Zvýšený výskyt zubného kazu
- Predčasná strata zubov
- Orálna kandidóza
- Orálny lichen planus
- Xerostómia
- Stomatodýnia
- Poruchy chuti
- Vysoké riziko komplikácií pri hojení

Prevencia a liečba gingivitídy
- Zápal ďasien (gingivitída) môže vyvolať viac faktorov: zubný povlak, vírusy, hormonálne zmeny. Najčastejšie ide však o baktérie v zubnom povlaku.
- Najúčinnejšia forma prevencie zápalu ďasien spočíva v každodennom odstraňovaní zubného povlaku. Gingivitída sa dá vyliečiť tak v počiatočnej ako aj v chronickej fáze. Primárna terapeutická stratégia sa spolieha na eliminovanie zubného povlaku. Profesionálne ho dokáže odstrániť dentálna hygienička. Potom je na každom z nás, aby sme s jeho ukladaním na zuboch „bojovali“ pomocou precízneho mechanického čistenia doma – čistením zubov viackrát za deň, správnou technikou čistenia, používaním zubnej nite a medzizubnej kefky.
- Ibaže mechanická očista často nestačí. Odporúča sa použitie prípravkov na báze chemickej reakcie voči bakteriálnej aktivite, ktorá predchádza vytvoreniu zubného povlaku.

Chemická kontrola zubného povlaku znamená, že špecializované zložky odstránia „zlé“ a ponechajú „dobré“ baktérie v ústach. Zároveň by malo ísť o pretrvávajúci efekt.

Meridol zubná pasta obsahuje kombináciu aktívnych zložiek – aminfluoridu a fluoridu cínatého. Inaktivuje bakteriálny povlak, ktorý nebol odstránený čistením a má pretrvávajúci účinok zabraňujúci ukladaniu nového povlaku. Jej použitie chráni ďasná.
- optimálny doplnok k ústnej vode
- unikátna kombinácia aktívnych ingrediencií (aminfluorid a fluorid cínatý)
- inaktivuje zvyškový bakteriálny povlak, ktorý nebol odstránený čistením a má pretrvávajúci účinok zabraňujúci ukladaniu nového povlaku

Meridol ústna voda je určená na každodenné použitie. Kombinácia aminfluoridu a fluoridu cínatého účinne pôsobí proti baktériám spôsobujúcim parodontitídu. Má protizápalové účinky. meridol – balzam pre vaše ďasná
- inaktivuje zubný povlak and ochraňuje pred ukladaním nového povlaku
- v unikátna kombinácia aktívnych ingrediencií (aminfluorid a fluorid cínatý)
- navodzuje prirodzenú regeneráciu podráždených ďasien a zároveň ochraňuje pred zubným kazom
- bez alkoholu
- klinicky testované

Meridol zubná kefka
- špeciálne vyvinutá pre jemné a zároveň efektívne odstránenie zubného povlaku najmä na krčkoch zubov
- veľmi vysoká efektivita čistenia podložená klinickými štúdiami
- spolu s meridol zubnou pastou a ústnou vodou tvoria účinný komplex pre liečbu podráždených ďasien

Meridol systém na ochranu ďasien

Krvácajú vám ďasná pri čistení zubov? Mali by ste tomuto faktu venovať pozornosť, lebo ide o prvý príznak parodontitídy. Problémy spôsobuje zubný povlak, no možnosti sa ho účinne zbaviť sú obmedzené. Každodenné odstraňovanie zubného povlaku je pritom najúčinnejšia prevencia parodontitídy. Meridol systém na ochranu ďasien sa skladá z ústnej vody, zubnej pasty a zubnej kefky. Spolu tvoria komplex na ochranu podráždených ďasien. Tento systém inaktivuje zubný povlak a zabráni ukladaniu nového, čím pomáha obnoviť zdravú ústnu flóru.
- Efektivita odstránenia zubného povlaku sa zvyšuje použitím všetkých troch komponentov – zubnej pasty, ústnej vody a zubnej kefky. Jedinečná kombinácia aktívnych zložiek zároveň chráni pred zubným kazom, pričom klinické štúdie potvrdili, že použitie zubnej pasty a následne ústnej vody efektívnejšie chráni pred vznikom parodontitídy. Cieľová skupiny: ľudia s podráždenými ďasnami.


Mgr. Tatiana Kubišová, tlačové oddelenie Colgate-Palmolive

Parodontitída, gingivitída a diabetes a ich prevencia ponuka od Meridol

Celá správa | Počet komentárov: 7 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok | Zdroj: senior.sk/Colgate-Palmolive

  Zaujímavosti (rôzne oblasti)kulatý roh


Liečenie rakoviny pomocou našej vlastnej emočnej technológie

  Zoznam rubríkkulatý roh
plus Diskusné fórum
mínus Fotogaléria
plus Hobby
plus Inzercia
mínus Kontakt
mínus Kultúra a umenie
mínus Mapa portálu
plus Monitor
mínus O nás
plus Peniaze
mínus Podujatia
plus Práca
plus Vzdelávanie
plus Zdravie
plus Život seniorov

  Naši sponzori a partnerikulatý roh
Bratislava hl. mesto Slovenska - logo

Mestská časť Bratislava Nové Mesto - logo

ESET - logo
Mojhosting

  Nadčasové dokumenty kulatý roh
Vytvorte si názor: Sociomorfné modelovanie v biológii - Príroda ako naše zrkadlo


  Podporujemekulatý rohTelevízne vysielanie z Bratislavy, aj naživo

http:// www.zastupitelstvo.sk prenosy naživo

http://www.utopia.sk Participatívne komunity

www.spravodlivereferendum.sk
Články a diskusie Priama demokracia

Chata v Jižních ČecháchRybařeníPenzion HotelUbytováníUbytování v České KanaděPenzion v KunžakuChata u rybníkaChata na SamotěUbytování skupinKunžakKomorníkPenzion StrmilovČeská Kanada
Dobrovolníctvo.sk - logo a odkaz na web stránku

www.odkomunity.sk


VIA IURIS - Centrum pre práva občana


Územné plány samosprávnych krajov aj obcí

DATABÁZY OBCÍ NA SLOVENSKU, podujatiawww.videorozpravky.sk
 FUN RADIO LIVEobrázok facebook_tilted


 podporíte Petíciu Za lepšie Slovensko?

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Redakcia Senior.sk odporúča internetový prehliadač Mozilla Firefox

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.
Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Copyright © 2006 - 2014 regióny.sk, o.z.. Všetky práva vyhradené.
Layout phpRS & SENIOR.SK_2 by p © 2007. Aktualizované: layout 26. 06. 2007. :: poštové schránky Senior.sk :: admin :: Gmail ::