Senior.sk - portál a spravodaj nielen pre seniorov (logo) Senior-ombudsman - volajte bezplatnú infolinku 0800 222 285 AkSen
Darčeková poukážka SOREA

Dnes je: Nedeľa  15. decembra   | Hlavná stránka | Zoznam rubrík | Stiahnite si | Odkazy |  
  Hlavné menukulatý roh
Senior portál nielen pre seniorov
Hlavná stránka
Odkazy na stránky
Ankety
TOP 25
Dokumenty
Kampane
Predstavujeme
Rozšírené vyhľadávanie
Odber noviniek pre RSS čítačku

  TV pre seniorov:kulatý roh


  Webnovinykulatý roh
SeniorklubSK na Facebooku

Ako zníži? nezamestnanos??- odkaz na osobný blog

blog seniorky

Britské listy

  Webstránky seniorov...kulatý roh
www.seniorhelp.sk
http://sedesatka.cz – web pre seniorov
www.klub50.sk
www.seniorhumor.org – humor pre seniorov

KGBacikovia - logo a odkaz na web stránku
SeniorTip.cz
www.seniorum.cz/
SeniorClub.cz
www.seniorpasy.cz/
Rada senior? ?eské republiky
Web stránka po?ských seniorov
S d?chodci - informa?ní portal
logo a odkaz na www.tretivek.cz
logo a odkaz na www.infofila.cz - on-line filatelistický magazín

  Užitočné webstránkykulatý roh
Slovenský pacient


Kam do mesta - logo

www.europeseniortourism.eu - logo
logo a odkaz na web stránku

SOREA na FACEBOOKu

Last Minute.sk - logo a odkaz na web stránku
Ubytovanie s priamym kontaktom vo svete

Internet na tri písmená

Energia: kompletne a vecne
Interaktívne získanie vedomosti o energii
www.setri.sk

  Učíme sa z internetu... kulatý roh
Počítačová poradňa online

http://orbis-pictus.topcz.net/index.php – vstup na web

Jak psát web

Angličtina online zadarmo

  Ostatné ankety...kulatý roh
Anketa " Ktoré témy treba podľa Vás doplniť, posilniť alebo rozšíriť?". Hlasujte!


* „Hra je radosť. Učenie pri hre je radostné učenie“

Vydané dňa 24. 04. 2010 (5349 x prečítané), Náš tip

hra

Ján Ámos Komenský (1592-1670), učiteľ národov. Vaše vnúčatá či deti nemajú radi fyziku? Vravíte, nič sa nedá robiť, to sú gény, zdedili to po nás. Nie je to pravda. Choďte sa spolu s nimi pohrať na hocktorú interaktívnu výstavu vedeckých hračiek, ktorú pripravili členovia občianskeho združenia Vedecká hračka (ďalej OZVH). Budete milo prekvapení....


Vedecká hračka, o.z. ... Jedna ich výstava „Hodnoty – vedecká hračka“ je do 30. apríla 2010 otvorená v Bratislave – Devínskej Novej Vsi v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku. Ďalšie putovné výstavy sú do konca júna v Šarišskej galérii v Prešove, Kaštieli Radoľa Kysuckého múzea, v Centre voľného času v Rožňave a v Podtatranskom múzeu v Poprade.

hra Na výstavách vedeckých hračiek neplatí zákaz dotýkať sa. Tu je návštevník sám od seba priam nútený dotknúť sa alebo zobrať do rúk takmer každú hračku. Môže sa do vôle pohrať, pošpekulovať, prečo hračka funguje práve tak, a ak nevie, vysvetlenie si môže prečítať v priloženom návode. Popritom si vyskúša a overí svoj odhad veľkostí niektorých fyzikálnych veličín (hmotnosť, dĺžka, čas, koncentrácia atď.) a uvedomí si mnohé všeľudské osobné hodnoty (život, človek, zdravie, láska, priateľstvo, rodina, práca, peniaze, šťastie, vzdelanie, múdrosť, umenie, príroda, viera, sloboda, hry a hračky), ktoré sú spredmetnené v citátoch a reprodukciách umeleckých diel. Výstava je určená predovšetkým žiakom a pedagógom základných a stredných škôl, rodinám s deťmi staršími ako tri roky. Táto výstava v Devínskej Novej Vsi je už 228. inštalácia výstavy tohto veľmi aktívneho občianskeho združenia.

učenie Vedecká hračka je neveľké mobilné zariadenie, ktoré popri všetkých funkciách kvalitnej hračky jednoznačne demonštruje alebo približuje nejaký prírodný alebo technický fenomén.

Cieľom výstavy je popri hre s vedeckými hračkami a hlavolamami nasmerovať záujem návštevníkov na pozorovanie a nenásilné experimentovanie cez odhad veľkostí fyzikálnych jednotiek.

Prezentuje súčasne tvorivé aktivity OZVH so zámerom onedlho vytvoriť prvé kamenné centrum hier a hračiek v SR, poukázať na využiteľnosť hier a hračiek v edukácii, nachádzať, využiť a prezentovať originálne výstavno-múzejnícke prostriedky.

učenie Na výstavných textoch a nových manuáloch spolupracovali a na organizačno-technickej príprave a realizácii výstavy sa podieľali členovia a sympatizanti OZVH: PaedDr. Eva Balážová, PhD., Bc. Pavol Diškan, Andrej Golian, Mária Halinárová, Ing. Igor Kollárik, Dr. Eva Koperová, Janka Kormaňáková, Ing. Klára Kováčiková, Michal Petruška a Mgr. Carmen Vágnerová.

Kurátorka výstavy, PaedDr. Katarína Lucinkiewiczová, PhD., z Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, navrhla aj dizajn výstavy a jej plagát. Námet a scenár výstavy pripravila predsedníčka OZVH Ing. Beata Puobišová, ktorej dobrovoľné aktivity v rozvoji vedecko-technickej tvorivosti detí a mládeže ocenili viaceré i zahraničné inštitúcie. Najviac si však váži ocenenia, ktoré jej udelili „doma“: Slovenská humanitná rada (Dar roka 2005), Dobrovoľnícke centrum a mesto Banská Bystrica (Srdce na dlani 2007, spolu s PaedDr. Evou Balážovou, PhD.) a Rada mládeže Slovenska (Most 2009). Námet výstavy sa odvíja od publikácie prof. Stanislava Kučeru: Návraty k pravidlům hry (vydalo OZVH Banská Bystrica, 2008), ktorú si možno kúpiť na výstave.

učenie a výstavka Návštevníkov lákajú na výstavu i nové exponáty najmä zo zahraničia a z medzinárodnej súťaže Vedecká hračka – Scientific Toy (napr. guľôčkový časomerač, Eulerov disk s hologramom, Galileov teplomer, kaleidoskopy, zvieratká v kockách, horizontálny vertikal či magnetickí cvičenci).

Na tejto výstave príjemne strávite minimálne dve hodiny. Možno sa tu pohrať s vyše sto hračkami a hlavolamami z 22 štátov a pomocou 7 pôvodných fyzikálnych experimentov (napr. čokoládového Newtona) odhadovať fyzikálne hodnoty.

Úlohou výstavy je prispieť ku kultúre hrania u nás a popularizovať hračky ako prostriedky školského a mimoškolského vzdelávania a výchovy. Ďalšou formou je kurz „Hry a hračky ako prostriedky edukácie“ (akreditovaný Ministerstvom školstva SR podľa zákona č. 386/1997 Z. z. o ďalšom vzdelávaní) a seminár s workshopom „Hračky ako prostriedky edukácie II.“. Odborná garantka vzdelávacích aktivít je PaedDr. Eva Balážová, PhD., z Pedagogickej fakulty UMB v Banskej Bystrici.

Slovenské národné múzeum - Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku Slovenské národné múzeum - Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku, Istrijská 68, 841 07 Bratislava - Devínska Nová Ves;
tel. 02 / 2049 3101, 02 / 2049 3102; mkchs@snm.sk, snm.mkchs@gmail.com; www.snm-mkchs.sk

Výstava je otvorená v pondelok až piatok 10. - 16. hod., sobotu a nedeľu 10. – 15. hod. „Novoveská“ je meno najbližšej zastávky MHD autobusov č. 20, 21, 28. Vstupné: 1,33 € - dospelý; 0,66 € - dieťa nad 6 rokov, študent, dôchodca; zadarmo - dieťa do 6 rokov, ZŤP, pedagogický dozor, držiteľ preukazu ICOM.

18. máj - Medzinárodný deň múzeí a galérií. Noc múzeí a galérií – v sobotu 15. mája do polnoci výstavné priestory otvorené za symbolické vstupné.

Noc múzeí a galérií

Chcete najmä v tieto „múzejnícke“ májové dni potešiť a zaujať návštevníkov, prilákať i nových záujemcov, mať pútavú výstavu a pestrý náučno-zábavný program? Máte záujem, možnosti a vhodné priestory vo Vašom osvetovo-kultúrnom, voľnočasovom či inom zariadení (ideálne na trase Bratislava - Banská Štiavnica) na usporiadanie výstavy „Hodnoty – vedecká hračka“ od 1. do 31. mája 2010? Ak áno, prihláste sa u majiteľa výstavy:

Vedecká hračka, o.z. - logo VEDECKÁ HRAČKA, občianske združenie, Švermova 26, 974 04 Banská Bystrica,
predsedníčka Ing. Beata Puobišová; tel. 048 / 416 40 56, 0903 549 243; vedhra@pobox.sk; www.vedeckahracka.sk

Text: -kk- Fotografie: Gabriela Hederová, Beata Puobišová, internet


Celá správa | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok

  Zaujímavosti (rôzne oblasti)kulatý roh


Liečenie rakoviny pomocou našej vlastnej emočnej technológie

  Zoznam rubríkkulatý roh
plus Diskusné fórum
mínus Fotogaléria
plus Hobby
plus Inzercia
mínus Kontakt
mínus Kultúra a umenie
mínus Mapa portálu
plus Monitor
mínus O nás
plus Peniaze
mínus Podujatia
plus Práca
plus Vzdelávanie
plus Zdravie
plus Život seniorov

  Naši sponzori a partnerikulatý roh
Bratislava hl. mesto Slovenska - logo

Mestská časť Bratislava Nové Mesto - logo

ESET - logo
Mojhosting

  Nadčasové dokumenty kulatý roh
Vytvorte si názor: Sociomorfné modelovanie v biológii - Príroda ako naše zrkadlo


  Podporujemekulatý rohTelevízne vysielanie z Bratislavy, aj naživo

http:// www.zastupitelstvo.sk prenosy naživo

http://www.utopia.sk Participatívne komunity

www.spravodlivereferendum.sk
Články a diskusie Priama demokracia

Chata v Jižních ČecháchRybařeníPenzion HotelUbytováníUbytování v České KanaděPenzion v KunžakuChata u rybníkaChata na SamotěUbytování skupinKunžakKomorníkPenzion StrmilovČeská Kanada
Dobrovolníctvo.sk - logo a odkaz na web stránku

www.odkomunity.sk


VIA IURIS - Centrum pre práva občana


Územné plány samosprávnych krajov aj obcí

DATABÁZY OBCÍ NA SLOVENSKU, podujatiawww.videorozpravky.sk
 FUN RADIO LIVEobrázok facebook_tilted


 podporíte Petíciu Za lepšie Slovensko?

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Redakcia Senior.sk odporúča internetový prehliadač Mozilla Firefox

Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.
Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Copyright © 2006 - 2014 regióny.sk, o.z.. Všetky práva vyhradené.
Layout phpRS & SENIOR.SK_2 by p © 2007. Aktualizované: layout 26. 06. 2007. :: poštové schránky Senior.sk :: admin :: Gmail ::