Senior.sk - portál a spravodaj nielen pre seniorov (logo) Senior-ombudsman - volajte bezplatnú infolinku 0800 222 285 AkSen
Darčeková poukážka SOREA

Dnes je: Štvrtok  5. decembra   | Hlavná stránka | Zoznam rubrík | Stiahnite si | Odkazy |  
  Hlavné menukulatý roh
Senior portál nielen pre seniorov
Hlavná stránka
Odkazy na stránky
Ankety
TOP 25
Dokumenty
Kampane
Predstavujeme
Rozšírené vyhľadávanie
Odber noviniek pre RSS čítačku

  TV pre seniorov:kulatý roh


  Webnovinykulatý roh
SeniorklubSK na Facebooku

Ako zníži? nezamestnanos??- odkaz na osobný blog

blog seniorky

Britské listy

  Webstránky seniorov...kulatý roh
www.seniorhelp.sk
http://sedesatka.cz – web pre seniorov
www.klub50.sk
www.seniorhumor.org – humor pre seniorov

KGBacikovia - logo a odkaz na web stránku
SeniorTip.cz
www.seniorum.cz/
SeniorClub.cz
www.seniorpasy.cz/
Rada senior? ?eské republiky
Web stránka po?ských seniorov
S d?chodci - informa?ní portal
logo a odkaz na www.tretivek.cz
logo a odkaz na www.infofila.cz - on-line filatelistický magazín

  Užitočné webstránkykulatý roh
Slovenský pacient


Kam do mesta - logo

www.europeseniortourism.eu - logo
logo a odkaz na web stránku

SOREA na FACEBOOKu

Last Minute.sk - logo a odkaz na web stránku
Ubytovanie s priamym kontaktom vo svete

Internet na tri písmená

Energia: kompletne a vecne
Interaktívne získanie vedomosti o energii
www.setri.sk

  Učíme sa z internetu... kulatý roh
Počítačová poradňa online

http://orbis-pictus.topcz.net/index.php – vstup na web

Jak psát web

Angličtina online zadarmo

  Ostatné ankety...kulatý roh
Anketa " Ktoré témy treba podľa Vás doplniť, posilniť alebo rozšíriť?". Hlasujte!


* Každý iný - všetci rovní...

Vydané dňa 23. 10. 2006 (3412 x prečítané), Dokumenty

Každý iný - všetci rovní...

Kampaň Rady Európy prebieha na národných úrovniach vo viacerých štátoch Európy a nadväzuje na Kampaň, ktorá prebehla v roku 1995, 50 rokov od ukončenia 2. sv. vojny. Táto kampaň nazvaná „Každý iný – všetci rovní” ...


... mala za cieľ podporiť boj proti rasizmu, antisemitizmu, xenofóbii a intolerancii. Toto úsilie Rady Európy pokračuje aj v novej kampani za rozmanitosť, ľudské práva a aktívnu participáciu, ktorá vychádza z toho istého hesla. Nová kampaň oficiálne prebieha na európskej úrovni od júna 2006 do septembra 2007.

Kampaň bola otvorená 9. decembra 2005 v spolupráci Ministerstva školstva SR a Nadácie pre deti Slovenska konferenciou pod názvom „Intolerancia, násilie, rasizmus a xenofóbia“ . Dňa 17. februára 2006 schválil minister školstva návrh na zabezpečenie kampane v SR v rokoch 2006 - 2007. Kampaň sa opiera o tri piliere: rozmanitosť, ľudské práva a participáciu a k jej prioritným oblastiam na Slovensku patrí zvýšenie záujmu mládežníckych organizácií a neorganizovanej mládeže o rešpektovanie ľudských práv a základných slobôd, propagovanie princípu aktívneho občianstva a participácie mladých ľudí, zdôraznenie myšlienky demokracie, rovnoprávnosti, sociálnej spravodlivosti, tolerancie, nenásilia, solidarity a priateľstva v povedomí verejnosti, nadobudnutie zručností k aktívnej obrane ľudských, občianskych a sociálnych práv a slobôd a posilnenie riešenia problémov mierovou cestou, zvýšenie povedomia verejnosti k potrebe neformálneho a interkultúrneho vzdelávania a prepojenie formálneho a neformálneho vzdelávania v rámci tém kampane.

Cieľom motivačno – informačných stretnutí je zvýšiť počet aplikantov a ich úspešnosť pri písaní projektov v rámci grantového programu kampane a propagovať doteraz podporených aplikantov. Na motivačno-konzultačných stretnutiach, ktoré sa uskutočnia na základe spätnej väzby a záujmu, budú účastníci predovšetkým informovaní o grantovom programe podpory aktivít kampane „Každý iný – všetci rovní“ v roku 2006 krátkou informáciou o textových materiáloch, zodpovedaním prípadných otázok a uvedením dobrých príkladov z praxe prizvaním ľudí, ktorí realizujú podporené projekty z predošlého predkladacieho kola. Účastníci získajú ďalšie informácie o možnosti zapojenia sa do kampane cez vlastné podujatia, ktoré spĺňajú filozofiu kampane a môžu sa zaregistrovať do databázy a realizovať túto aktivitu pod logom kampane.

Do 15. júla 2007 (prihláška) je súťaž Rady Európy “Young active citizens” otvorená pre všetky aktivity realizované pod logom kampane.

Zdroj: http://www.icm.sk/, http://www. kazdyiny-vsetcirovni.sk/


Priority kampane „Každý iný – všetci rovní“ v Slovenskej republike

Hlavným cieľom kampane je, aby ju robili mladí ľudia pre mladých ľudí o mladých ľuďoch. Východiská kampane obsahujú základné oblasti, ktoré SR má záujem presadzovať počas implementácie kampane na národnej úrovni:

 • Zvýšenie záujmu mládežníckych organizácií a neorganizovanej mládeže o rešpektovanie ľudských práv a základných slobôd, sebaúctu, rešpektovanie ľudskej dôstojnosti o porozumenie pre kultúrnu rôznorodosť vo vzťahu k rôznym národným, etnickým, náboženským, jazykovým a iným menšinám. Aby bola kampaň úspešná a mala dlhodobý efekt, je nevyhnutné vzbudiť záujem o tieto témy medzi mladými ľuďmi, lebo oni sami vedia najlepšie osloviť svojich rovesníkov.
 • Propagovanie princípu aktívneho občianstva a participácie mladých ľudí. Participácia je jedným z hlavných pilierov kampane a zdôraznenie tohto aspektu a jeho možné prepojenie s už prebiehajúcimi iniciatívami ako napríklad Európskym paktom mládeže bude mať kumulatívny efekt.
 • Zdôraznenie myšlienky demokracie, rovnoprávnosti, sociálnej spravodlivosti, vzájomného porozumenia, tolerancie nenásilia, solidarity a priateľstva v povedomí verejnosti. Dlhodobým cieľom kampane je zmena postoja verejnosti k témam kampane, preto je zásadné, aby dôraz kampane spočíval na regionálnych a lokálnych aktivitách, ktoré zapoja a oslovia aj neorganizovanú mládež a zvýšia povedomie k týmto témam aj v širšej verejnosti.
 • Nadobudnutie kompetencií a zručností k aktívnej obrane ľudských, občianskych a sociálnych práv a slobôd (prvej, druhej a tretej generácie práv) a posilnenie zručnosti komunikácie a riešenia problémov mierovou cestou. Uplatnenie myšlienok kampane v praxi je najúčinnejší spôsob zmeny myslenia spoločnosti a nevyhnutnou podmienkou dlhodobého účinku kampane.
 • Zvýšenie povedomia verejnosti k potrebe neformálneho a interkultúrneho vzdelávania a prepojenie formálneho a neformálneho vzdelávania v rámci tém kampane. Neformálne vzdelávanie je hlavným nástrojom na šírenie myšlienok kampane a vnesenie prvku neformálneho vzdelávania v súvislosti s témami kampane a interkultúrnym vzdelávaním do škôl je pridanou hodnotou, ktorá môže výrazne ovplyvniť šírenie a účinok kampane.
  Celá správa | Počet komentárov: 9 | Pridať komentár | Informačný e-mailVytlačiť článok

    Zaujímavosti (rôzne oblasti)kulatý roh


  Liečenie rakoviny pomocou našej vlastnej emočnej technológie

    Zoznam rubríkkulatý roh
  plus Diskusné fórum
  mínus Fotogaléria
  plus Hobby
  plus Inzercia
  mínus Kontakt
  mínus Kultúra a umenie
  mínus Mapa portálu
  plus Monitor
  mínus O nás
  plus Peniaze
  mínus Podujatia
  plus Práca
  plus Vzdelávanie
  plus Zdravie
  plus Život seniorov

    Naši sponzori a partnerikulatý roh
  Bratislava hl. mesto Slovenska - logo

  Mestská časť Bratislava Nové Mesto - logo

  ESET - logo
  Mojhosting

    Nadčasové dokumenty kulatý roh
  Vytvorte si názor: Sociomorfné modelovanie v biológii - Príroda ako naše zrkadlo


    Podporujemekulatý roh  Televízne vysielanie z Bratislavy, aj naživo

  http:// www.zastupitelstvo.sk prenosy naživo

  http://www.utopia.sk Participatívne komunity

  www.spravodlivereferendum.sk
  Články a diskusie Priama demokracia

  Chata v Jižních ČecháchRybařeníPenzion HotelUbytováníUbytování v České KanaděPenzion v KunžakuChata u rybníkaChata na SamotěUbytování skupinKunžakKomorníkPenzion StrmilovČeská Kanada
  Dobrovolníctvo.sk - logo a odkaz na web stránku

  www.odkomunity.sk


  VIA IURIS - Centrum pre práva občana


  Územné plány samosprávnych krajov aj obcí

  DATABÁZY OBCÍ NA SLOVENSKU, podujatia  www.videorozpravky.sk
   FUN RADIO LIVE  obrázok facebook_tilted


   podporíte Petíciu Za lepšie Slovensko?

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server Redakcia Senior.sk odporúča internetový prehliadač Mozilla Firefox

  Tento web site bol vytvorený prostredníctvom phpRS - redakčného systému napísaného v PHP jazyku.
  Na tejto stránke použité názvy programových produktov, firiem apod. môžu byť ochrannými známkami
  alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
  Copyright © 2006 - 2014 regióny.sk, o.z.. Všetky práva vyhradené.
  Layout phpRS & SENIOR.SK_2 by p © 2007. Aktualizované: layout 26. 06. 2007. :: poštové schránky Senior.sk :: admin :: Gmail ::