Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

Za liečivými prameňmi sa vydajte na Južnú Moravu

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Predstavujeme, Zdroj: Lázně Hodonín, Vydané dňa: 03. 08. 2015

Lázně Hodonín Aké miesta sa vám vybavia, keď sa povie – idem do českých kúpeľov? Karlove Vary, Mariánske Lázně, Poděbrady… niekomu možno Luhačovice. Vedeli ste, že na kúpeľný pobyt môžete vyraziť aj na južnú Moravu? Okolie Břeclavi, Mikulova a Hodonína nie je známe len vďaka vínu a pamiatkam, ale aj ďalším prírodným pokladom. Počuli ste niekedy o jódobrómovej minerálnej vode? Možno ju poznáte pod pojmom soľanka.Podpora z programu ROP – Jihomoravský kraj

Vyskúšajte blahodarné účinky soľanky

Soľanka sa právom radí medzi najkvalitnejšie vody na starom kontinente. Vďaka vysokému obsahu jódových solí s nízkou mineralizáciou je často prirovnávaná k vode z Mŕtveho mora.
Jódobrómová voda má výrazné protizápalové a lokálne hojivé účinky. Najčastejšie sa aplikuje formou kúpeľov.

Využíva sa pri:


- liečbe cievnych a neurologických ochorení
- chorobách pohybového systému
- gynekologických problémoch
- popáleninových stavoch

Kúpele Hodonín ponúkajú tiež jednodenné pobyty

Soľankové kúpele a ďalšie liečebné procedúry nájdete hneď na dvoch miestach na južnej Morave – v Kúpeľoch Lednice a Kúpeľoch Hodonín, ktoré okrem klasického kúpeľného pobytu ponúka možnosť tzv. Bliss Day Spa. Ide o koncept denných kúpeľov, keď si všetky požadované procedúry môžete užiť počas jedného dňa bez toho, aby ste boli v kúpeľoch ubytovaní.

Bohatý kultúrny program a výlety do okolia

Chcete sa do kúpeľov vydať na týždeň či dva? Potom uvidíte, že vám pobyt spríjemní množstvo kultúrnych programov, večery s cimbalom alebo folklórne vystúpenia. V kúpeľnom amfiteátri v Hodoníne sa pravidelne konajú koncerty pod šírym nebom.

Podpora z programu ROP – Jihomoravský kraj

Patríte medzi aktívnych seniorov? Potom vyrazte na prechádzku alebo na výšľap s nordic walkingovými palicami. Lednicko-valtický areál, pamiatka UNESCO, stojí za videnie v každom ročnom období.

Lázně Hodonin logo

Ďalšie informácie nájdete na www.laznehodonin.cz a www.lednicelazne.cz.


Facebook: www.facebook.com/laznehodonin

Podpora z programu ROP – Jihomoravský kraj