Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

Záhradkárska sezóna POD PYRAMÍDOU sa už začala ... Ste vítaní!

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Záhradkárstvo, Zdroj: FB, senior.sk, Vydané dňa: 10. 05. 2015

stretnutie pod-Pyramidou – komunitná záhradka na terase rozhlasu

Stretnutia „pod pyramídou“ budú vždy v nedeľu, stredu a v piatok o 17:00 hod. (www.facebook.com/podPyramidou.

Komunitná záhrada POD PYRAMÍDOU už spustila svoju pravidelnú prevádzku v novej sezóne. Dnes (streda 17. júna od 18:00 h) pokračuje cyklus diskusií s výkladom: Krásne, jedlé, jedovaté?
Napr.:
Čo má spoločné paprika s durmanom či tabakom? Je paradajka ovocie alebo zelenina? Ako sa z pohoria Ánd dostali zemiaky do hranoliek? Ako psychoaktívne tropánové alkaloidy extrahované z ľuľkovitých rastlín ovplyvnili ľudové liečiteľstvo ale aj moderné lieky? Aké sú charakteristiky jedovatých ľuľkovitých rastlín? Ako správne pestovať rajčiny? Prídite sa osobne zoznámiť s príbehmi ľuľkovitých rastlín cez etno-botanický ľuľkovitý výklad POD PYRAMÍDOU.


Pridajte sa!


Vítaní ste, či ste zanietení pestovatelia alebo odvážni nováčikovia. Privítame všetkých, ktorým je projekt komunitnej záhrady sympatický, radi by toto miesto pravidelne navštevovali a spoločne zveľaďovali. Ak sa chceš pridať k pestovateľom a pestovateľkám, VYPLŇ TENTO FORMULÁR. Niekoľko miest je ešte k dispozícii, preto je prihlasovanie predĺžené DO 15. MÁJA DO POLNOCI.

Veríme, že si nájdete čas aspoň na jedno z týchto stretnutí, aby sme mali príležitosť sa zoznámiť, porozprávať sa o Vašich očakávaniach, ako aj praktických pravidlách fungovania záhrady. Bolo by skvelé, ak by ste sa zapojili už od začiatku a prvé kroky komunitnej záhrady by sme spravili spoločne.

Bývaš v meste, ale chceš mať vlastný kúsok záhrady? Práve aj preto sa buduje komunitná záhrada v znovu objavenom priestore pod ikonickou obrátenou pyramídou!
Radi by sme sa zoznámili s Vami ako aj s ďalšími ľuďmi, ktorí prejavili záujem o členstvo a spoločne zahájili pestovateľskú sezónu. Bolo by zložité nájsť jeden spoločný čas stretnutia pre veľké množstvo ľudí.
Denne sme v Záhrade POD PYRAMÍDOU - na strešnej terase budovy Slovenského rozhlasu na Mýtnej ul. 1. Prístup je po vonkajšom schodisku napravo od hlavného vstupu do rozhlasu v ľavom rohu). Využiť môžete aj ponuku kaviarne, kde sa občerstvíte a v príjemnom prostredí môžete tráviť čas s priateľmi. Horúce letné dni sú tu vďaka zeleni a posedeniu v tieni vítaným osviežením.


stretnutie pod-Pyramidou – komunitná záhradka na terase rozhlasu


Ak by ste sa chcete dozvedieť o Záhrade POD PYRAMÍDOU viac, navštívte stránku www.podpyramidou.sk (kontakt je: info@podpyramidou.sk) alebo príďte na niektoré z informačných stretnutí, prípadne povedzte o možnosti pestovať v meste aj svojim známym. Čakajú nás aj spoločné chvíle na osvetových, kultúrnych a rôznych komunitných podujatiach s občerstvením z vlastnej kuchyne (grilovačka, ochutnávky zdravého jedla a iné).


stretnutie pod-Pyramidou – komunitná záhradka na terase rozhlasu


Projekt realizujú dobrovoľníci z občianskeho združenia Jedlé mesto