Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

Pozvanie na prednášky a diskusie pre verejnosť (február)

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Diskusné fórum, Zdroj: TS, Vydané dňa: 17. 02. 2015

Diskusia v UPN: Slováci v gulagoch

Hnutie 300 pozýva na diskusiu, ktorá bude vo štvrtok 19.2.2015 o 17:30 v Umelke (Dostojevského rad 2, Bratislava). Diskutovať budú: Milan Krajniak a Peter Pčolinský na témy: - Sme si tu naozaj všetci rovní? - Ako čeliť mediálnej manipulácii. - Aké by bolo Slovensko bez oligarchov?

Ústav pamäti národa (ÚPN) v rámci cyklu „Diskusné večery“ pozýva na besedu SLOVÁCI V GULAGOCH. Diskutovať budú: Ing. Peter Juščák, publicista a prozaik a PhDr. Tomáš Klubert, PhD. z ÚPN. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 26. februára 2015 o 17:00 hod. v priestoroch Poľského inštitútu na Námestí SNP č. 27 v Bratislave.


Diskusný večer na tému Čo sme našli v archívoch z obdobia neslobody? v Košiciach sa koná 25. februára 2015 o 16:00 hod. v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice na Pribinovej 1. Diskutovať budú: Mgr. Martin Bartoš (Archív mesta Košice), Ing. Marián Gula (Ústav pamäti národa) a PhDr. Richard Pavlovič, PhD. (Štátny archív v Prešove, pobočka Svidník).


Z besedy na tému Masaker v Kľakovskej doline, ktorá sa konala 29. januára 2015 (Diskutovali Mgr. Boris Šeliga, predseda Klubu vojenskej histórie Bratislava, OZ a PhDr. Martin Lacko, PhD. (Ústav pamäti národa), diskusiu moderoval PhDr. Tomáš Klubert, PhD.) si môžete pozrieť videozáznam tu.

Diskusia v UPN: Slováci v gulagoch
Z vyše 40 prednášok si môžete vybrať aj pre svoju komunitu „na telo“. Záujemcovia o prednášky si môžu termín dohodnúť na čísle 02/593 003 51 alebo na mailovej adrese jergus.sivos @upn.gov.sk.

Kontakt: Ústav pamäti národa, Námestie slobody 6, 817 83 Bratislava 15; T: +421 2 593 00 311, redakcia@upn.sk, www.upn.skVon Pressburg nach Salzburg Z Prešporku do Salzburgu: svojich susedov poznáme príliš málo

Von Pressburg nach Salzburg

Prednáška je spojená s prezentáciou medzinárodného knižného projektu „Von Pressburg nach Salzburg“ rakúskeho vydavateľského domu Styria Verlag "Z Prešporku do Salzburgu: svojich susedov poznáme príliš málo". Napínavé historické prechádzky mestami a krajmi starej monarchie budú sprevádzať Robert Hofrichter (Salzburg), Peter Janoviček (Bratislava)

Čo spája dnešné mestá Bratislavu a Salzburg?
Historické prepojenia sú početnejšie ako by sa na prvý pohľad zdalo a siahajú do roku 907, kedy sa odohrala bitka pri Bratislave. Odvtedy sa medzi tu žijúcimi etnikami veľa odohralo, niektoré stopy rušných a bohatých dejín pôsobia až dodnes...

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 26. februára 2015 o 16:30 hod. v seminárnej sále Univerzitnej knižnice v Bratislave na Klariskej ulici 5. (v slovenskom jazyku) Po skončení prezentácie si bude možné knihu zakúpiť za zvýhodnenú cenu. Viac o autoroch a knihe sa dozviete na tejto webstránke.