Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

O cenu Via Bona Slovakia sa uchádza 61 zodpovedných firiem

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Predstavujeme, Zdroj: Via Bona, Vydané dňa: 12. 02. 2015

Ocenenia Via Bona Slovakia – Nadácia Pontis

Nadácia Pontis aj tento rok odovzdá firmám prestížne ocenenie za inšpiratívne projekty v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania. Pätnásty ročník Via Bona Slovakia bude veľmi zaujímavý. Okrem toho, že je jubilejný, prekvapuje aj väčším počtom nominovaných firiem. „Oproti minulým rokom sa tento raz nominovalo aj viac menších firiem a firiem bez zahraničnej majetkovej účasti,“ hovorí Pavel Hrica z Nadácie Pontis. Najviac nominácií prišlo do kategórií Skvelý zamestnávateľ (16) a Dobrý partner komunity (13). Pozrite si zoznam nominovaných firiem.

Ocenenie Via Bona Slovakia v minulosti získali firmy z rôznych regiónov Slovenska. „Ukazuje sa, že aj malé a stredné firmy sa dokážu nominovať s veľmi zaujímavými projektmi. Často si myslia, že nemajú na to, aby konkurovali veľkým firmám, ale stále sa od nich máme čo učiť,“ hovorí P. Hrica. Hodnotiacu komisiu, ktorá pozostáva z nezávislých odborníkov z podnikateľskej, mediálnej či neziskovej oblasti bude čakať neľahká úloha. Už tieto dni začnú s rozhodovaním o víťazoch v dvojkolovom hodnotení. Tí budú známi počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 26. marca v Refinery Gallery v Bratislave.

Nadácia Pontis odovzdá ocenenie v 7 kategóriách: Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Podporovateľ dobrovoľníctva, Dobrý partner komunity, Zodpovedná veľká firma a Zodpovedná malá/stredná firma. Jedna z firiem si odnesie aj Cenu verejnosti, za ktorú budú prostredníctvom HNonline.sk hlasovať čitatelia Hospodárskych novín.

Prehľad úspešných nadačných projektov/programov

Fond pre transparentné Slovensko úspešne bojuje za zvyšovanie transparentnosti a proti korupcii. Čoraz viac firiem, ktoré podnikajú na Slovensku, podporujú odstraňovanie korupcie a reformy. Fond tento rok rozdelil 95-tisíc eur medzi päť mimovládnych organizácií, ktoré poukazujú na korupčné kauzy a bojujú za zvýšenie transparentnosti.

DobraKrajina.sk sa rozrástla o nové projekty. Darcovský portál DobraKrajina.sk prichádza s novými dobrými správami. Od januára na ňom pribudlo 13 nových a zaujímavých projektov, ktoré môžete podporiť aj vy.

Ivana Uličná z Nadácie Pontis získala ocenenie Dobrovoľníčka SlovakAid - Pol roka pôsobila v Keni, kde pomáhala pri projekte modernizácie kenských škôl. Vďaka informačným a komunikačným technológiám, ktoré zavádzame na miestnych školách, študenti rozvíjajú svoje schopnosti v oblasti IT. Tie sú neskôr veľmi užitočné pri hľadaní si práce a uplatnení sa na trhu práce.

Na Slovensku už 10 rokov pôsobí združenie zodpovedných firiem Business Leaders Forum - Vplyv firiem vo svete je čoraz väčší a dôvera ľudí v ne rastie, zatiaľ čo politikom veria ľudia stále menej. Združenie Business Leaders Forum sa rozrástlo na 32 členov. Nedávno prijali memorandum, v ktorom sa zaviazali prispievať k prosperite Slovenska a čoraz striktnejšie sledovať dopad svojich biznis aktivít na okolie, v ktorom podnikajú.

Z Nadačného fondu Accenture podporili prácu ľudí bez domova a mladých z domovov - Neziskové organizácie často pomáhajú pri riešení sociálnych a ekonomických problémov. Cez projekt Skills to Succeed Pontis podporil projekty organizácií, ktoré pomôžu ľuďom bez domova, deťom z detských domovov alebo ľuďom so zdravotným znevýhodnením viac sa osamostatniť a integrovať do spoločnosti.

Nadačný fond Kia Motors Slovakia podporuje mobilitu. - Podporí projekty zamerané na bezpečnosť na cestách, nové cyklotrasy a debarierizáciu verejných priestorov v Žilinskom kraji.
Fond Za lepšiu kvalitu sociálnych služieb - pomôže organizáciám pri zvýšení kvality poskytovania sociálnych služieb a poradenstva pre deti, seniorov a ľudí s hendikepom v Žilinskom kraji.

Ocenenia Via Bona Slovakia – Nadácia Pontis

Kontakt: Nadácia Pontis, Zelinárska 2, 821 08 Bratislava, telefón: +421 5710 8111, E-mail: pontis@nadaciapontis.sk