Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

Diskusie VOICES‎Choices 32: Ľudia a ich mestá v Trnave

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Diskusné fórum, Zdroj: Voices, FB, Vydané dňa: 12. 02. 2015

 VOICES-‎Choices - podujatia

Nezávislí kandidáti v jesenných komunálnych voľbách porážali zavedené politické strany. Naplnia očakávania? Čo chceme a potrebujeme k tomu, aby sa nám v mestách dobre žilo? Kto a ako to zabezpečí? Čo v tom môže a má robiť samospráva? Má podporovať občianske iniciatívy? Aké a ako? Majú vôbec ľudia záujem niečo pre svoje mesto robiť? Majú na to priestor? Akú úlohu majú v zlepšovaní kvality života v meste spoločensky zodpovední podnikatelia a firmy? Využívajú ho? Choices sú večerné rozhovory na obdobné témy so zaujímavými ľuďmi. Podujatie 17. februára v čase 18:00 - 19:30 hod moderuje Ivan Ježík. Vstup je voľný.


Hostia: Lenka Surotchak, výkonná riaditeľka Nadácie Pontis; Miro Kollár, primátor mesta Hlohovec. Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín. Pred týždňom sa rozbehli rekonštrukčné práce budovy na Štefánikovej 4, v ktorej bude po dokončení sídliť.

Lenka Surotchak vyštudovala žurnalistiku na v Bratislave a manažment na New York University. Pracovala vo Foundation for Civil Society a iných neziskovkách. Od roku 2003 je riaditeľkou Nadácie Pontis, jedej z najväčších grantových nadácií na Slovensku, kde sa snaží motivovať jednotlivcov, komunity a firmy k zodpovednosti za seba a okolitý svet. Pod jej vedením vznikli projekty zamerané na podporu firemnej, individuálnej filantropie, dobrovoľníctva i rozvojovej spolupráce v zahraničí. Rada cestuje a svoju najbližšiu budúcnosť vidí v ďalšom spájaní ľudí a organizácií, ktorí robia zmysluplné veci.

Miro Kollárje verejnosti známy najmä ako dlhoročný predseda Rady Slovenskej televízie a neskôr Rady Rozhlasu a televízie Slovenska. Pôsobil ako poradca troch ministrov kultúry. V roku 2002 viedol autorský tím Vízie vývoja Slovenska do roku 2020. S Inštitútom pre verejné otázky spolupracoval od jeho vzniku, najmä ako vedúci projektu a editor pravidelných Súhrnných správ o stave spoločnosti. V roku 2014 bol jeho výkonným riaditeľom. S iniciatívou Lepší Hlohovec sa usiloval prebudiť záujem ľudí o verejný priestor a teraz ako primátor mesta chce byť partnerom pre všetkých, ktorí ho chcú a vedia zlepšiť.

 VOICES-‎Choices - podujatia


Projekt pripravuje Voices. Podporili ho Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. Pomoc pri príprave trnavských stretnutí poskytli: tím z Cukru a kamaráti z dočasného kultúrneho priestoru Berliner.


Choices33: O pokojných bojovníkoch a Sile nenásilia sa dozviete viac v utorok 10. marca v Trenčíne, kde hosťami budú lektor a konzultant Matúš Kováčik a kouč a budhista v jednej osobe Peter Kukliš.
Choices34: Zostať alebo odísť? - v utorok 17. marca o 18.00 v v kultúrnom priestore Berliner DKP v Trnave. Hostia: Júlia Čipčalová Oravcová - account manažérka v grafickom štúdiu Pergamen, spoluorganizátorka mestského trhu Trnavský rínek; - Peter Cagala - herec – ochotník, fotograf – amatér, zamestnanec mesta Trnava – odbor kultúry.

Berliner v Trnave - podujatia

BESY UNDERGROUNDU "Slovania Vs Súčasnosť"

Berliner Dkp v Trnava Kubík nápadov a Urban Action prinášajú do Berlinera DKP druhú diskusiu Besy undergroundu už v sobotu 14.2. o 18:00 hod.  !!! Tentoraz bude hosťom Bohdan Ulašin z Univerzity Komenského.