Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

Divadelný projekt v SND: hosťovanie inovatívnych súborov

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Predstavujeme, Zdroj: SND, Vydané dňa: 03. 09. 2013

Divadelný projekt v SND - Divadelný súbor Zasesmelendve Projekt hosťovania mimobratislavských profesionálnych a neprofesionálnych divadiel zo Slovenska V NÁRODNOM AKO DOMA Divadelný súbor Zasesmelendve z Nitry pod vedením Marice Šiškovej patrí k najprogresívnejším mladým súborom. Výber textu britskej autorky Sarah Kane Psychóza 4.48 je jasným dôkazom. Asociatívna skladačka textov z hry Sarah Kane sa v podaní DS Zasesmelendve vyznačuje veľmi jasným oblúkom vývoja a postupu psychickej choroby, nápaditým scénografickým riešením, zrelými hereckými výkonmi a živou hudobnou zložkou.

Sarah Kane: 4:48 Psychóza

Divadelný projekt v SND - Divadelný súbor Zasesmelendve

(4.9.2013 o 19:00 v SND)

Inovatívna a neopozeraná dramaturgia s jasne formulovaným názorom patrí takpovediac k jeho štandardom. Zachytenie stavu trápiacej sa duše mladými ženami je nielen osobité, ale aj veľmi sugestívne. Opis priebehu jednej choroby sa rozloží medzi niekoľko postáv, ktoré sa v istom momente stávajú lekármi, pacientkami a vstupujú do duše trápenej psychickou poruchou.
Snaha o vymanenie sa chorobe, túžba po úniku do iného sveta, neustála prítomnosť smrti až chorobná neústupčivosť a nutkanie utiecť od sveta, v ktorom nemá čistá duša miesto, sú hlbokou reflexiou o mladej generácii.
(Cena vstupeniek: 4 €)

Réžia: Daniela Evjáková; Hudba: Z. Strnátová
Dramaturgia, scénografia: kolektív súboru Zasesmelendve
Účinkujú: V. Debrecéniová, K. Magátová, Z. Strnátová, K. Šimková, L. Škoricová, V. Zajacová