Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

Projekt Dobrá krajina sa dá podporiť aj cez on-line zbierku

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Kampane, Zdroj: www.dobrakrajina.sk, Vydané dňa: 18. 08. 2013

Projekt Dobrakrajina.sk

DobraKrajina.sk podporuje správne iniciatívy šikovných ľudí a organizácií okolo nás.. 24-hodinovka pre Dobrú krajinu je on-line zbierka, ktorá sa uskutoční len počas 21. augusta 2013 (streda). Nadácia Pontis doporučuje podporiť 9 neziskoviek, ktoré starostlivo vybrala a najúspešnejším daruje tiež celkovo 2 000 eur:
- za najvyšší individuálny dar získaný 21. augusta 2013 (1000 eur)
- za najviac 5-eurových darcov získaných počas 24-hodinovky (1000 eur).Slovensko je v poslednej tretine sledovaných krajín, čo sa týka kvality života. V rebríčku šťastia je na 55. mieste na svete. Zároveň je piatou najskorumpovanejšou krajinou v EÚ. Ako túto situáciu zlepšiť? Už sa nespoliehame na to, že našu krajinu potiahnu vpred politici a ich úradníci. Keď spojíme sily a každý prispeje malou kvapkou, Slovensko bude oveľa rýchlejšie vzdelanou, aktívnou, kultúrnou, solidárnou a zelenou krajinou.

Prehľad zapojených organizácií:

Projekt Dobrakrajina.sk
- Člověk v tísni
- Klub Detskej Nádeje
- ArtEst - Divadlo Hopi hope
- BROZ
- Triptych
- Maják
- Aliancia Fair-play
- Nezábudka
- Odyseus

Ako môžete v 24-hodinovke podporiť?

Aliancia-Fair-Play Aby sme mohli súťažiť o 2000 eur od Nadácie Pontis, je veľmi dôležité, aby ste nám peniaze darovali cez darcovský portál Dobrá krajina. Do súťaže sa budú počítať iba tie dary, ktoré sa v ten deň pripíšu na bankový účet projektu vybranej organizácie na Dobrej krajine. Istotu, že dar bude obratom pripísaný, máte v prípade daru:
• platobnou kartou (pre držiteľov karty Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro);
• on-line platbou (v prípade Tatra banky, Všeobecnej úverovej banky, Slovenskej sporiteľne, UniCredit Bank a Sberbank);
• z voľného kreditu, ktorý má darca na http://www.dobrakrajina.sk/.

Dary venované prostredníctvom jednorazového alebo trvalého príkazu z bankového účtu budú do 24-hodinovky započítané len vtedy, ak budú pripísané na bankový účet DobraKrajina.sk vo VÚB banke 21. augusta 2013. Samozrejme, ak nám dar pošlete v iný deň, tiež sa nestratí. Viac informácií: http://bit.ly/17p02Du

www.dobrakrajina.sk

Pomôžte nám získať 2000 eur. V stredu 21. augusta sa s našimi pátračmi (http://on.fb.me/16b3gv7) zapojíme do on-line zbierky 24-hodinovka pre Dobrú krajinu, ktorú robí Nadácia Pontis. Ak získame spomedzi ostatných mimovládok v tento deň najvyšší individuálny dar alebo najviac minimálne 5-eurových darcov, získame bonus 2 x 1000 eur. Stačí, ak sa jednoducho zaregistrujete na portáli Dobrá krajina (http://patraci.fair-play.sk/) a pošlete nám minimálne 5 eur. Dar v tento deň je pre nás špeciálny – môžeme vďaka nemu získať až 2000 eur. To sa oplatí podporiť, no nie?
Keďže nechceme spochybniť svoju nezávislosť, nikdy nežiadame prostriedky, o ktorých by mohla rozhodovať štátna moc alebo prostriedky od firiem spojených s korupciou. Vaše dary majú pre nás preto obrovskú hodnotu.

Vyzbierané peniaze vrátane prípadnej výhry použijeme na pátranie po prešľapoch, ktoré plytvajú našimi peniazmi alebo porušujú práva ľudí. Ak by ste nás chceli stretnúť osobne, v stredu 21. augusta budeme v kaviarni Kontakt v centre Bratislavy (Ventúrska 12), kde budeme mať aj počítač s Dobrou krajinou. Môžeme si dať spolu nejakú drobnosť alebo limonádu a podvečer zájsť na prechádzku po miestach, ktoré zaváňajú korupciou. Budeme veľmi radi, keď o nás poviete aj kamarátom.