Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

V sobotu budú zbierku pomoci na Záhorí podporovať aj klaksóny

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Kampane, Zdroj: -mik-, Vydané dňa: 07. 09. 2012

podujatie Pred rokom sa pre pomoc postihnutým povodňami konalo podujatie Pomôže celé Slovensko, spojené s koncertom a zbierkou, ktorá dosiahla výšku 400 000 eur. Autorka projektu, Mária Vaškovičová (tiež autorka a organizátorka Krištáľového krídla) sa rozhodla pokračovať v pomáhaní prospešným veciam. Tento rok ide o deti s ochorením „metabolický syndróm“, ktorého včasná diagnostika pomôže postihnutým deťom zlepšiť kvalitu života. Bude to možné prístrojom tandemovej hmotnostnej spektrometrie, ktorý sa z vyzbieraných peňazí zakúpi pre Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Bratislave, v ktorej je Centrum dedičných metabolických porúch.

Pani Vaškovičová pre podujatie oslovila starostov obcí na Záhorí, majiteľov historických vozidiel a známych hercov a spevákov. Všetci sa nadchli možnosťou urobiť niečo pre dobrú vec. Výsledkom je aj akcia v sobotu 9. septembra, keď o 9:00 hod. spred hotela Sheraton odštartuje Krištáľová rallye. Postupne bude prechádzať a zastavovať sa v Záhorskej Bystrici, Stupave, Studienke, Šaštíne-Strážoch, Senici, Radošovciach a v cieli - v Skalici. Tam bude v Jezuitskom kostole benefičný koncert, na ktorom vystúpia H. Vondráčková, J. Kirschner, Z. Smatanová, M. Cekovský, P. Cmorík, S. Lelkes-Sklovská, R. Grigorov, G: Gunčíková, J. Bekr, No Name, Vidiek, Fragile, Metalinda a ďalší. Každý kto akoukoľvek sumou prispeje dostane klaksón, ktorý je symbolom historických vozidiel. Ten zároveň je aj vstupenkou na benefičný koncert. V mestách a obciach, ktoré budú zástavkou Krištáľovej rallye už teraz môžu občania na miestnych a obecných úradoch odovzdávať finančné príspevky. V sobotu počas zastávok historických vozidiel v jednotlivých bude možnosť stretnúť sa s účinkujúcimi benefičného koncertu, ktorý bude moderovať Štefan Skrúcaný.
Priamy prenos z benefičného koncertu vysiela RTVS na Jednotke o 20:10 h.
-mik-