Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

Nízkopodlažná električka Bombardier premáva skúšobne zadarmo

Autor: Skokňová <redakcia(at)senior.sk>, Téma: Predstavujeme, Zdroj: www.bratislava.sk + TASR, Vydané dňa: 09. 06. 2012

 Bombardier – moderná električka Moderná nízkopodlažná električka Bombardier premáva na bratislavských trasách od začiatku júna. Obyvatelia sa ňou môžu voziť zadarmo každý deň na trase Rača - Ružinov a späť. Z Rače odchádza vždy o 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 h, z Ružinova zase o 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 h. Posledná jazda z Rače je však už len služobná, jazda trvá cca 55 až 60 minút. Skúšobnú prevádzku ukončia 20. júna 2012.


Päťčlánkovú električku Flexity Outlook s kapacitou 199 cestujúcich vyrobila viedenská pobočka firmy Bombardier pre španielske Alicante a bratislavskej samospráve ju poskytli partneri bezplatne. Predstavitelia mesta aj na základe podnetov a názorov obyvateľov rozhodnú, či vypíšu súťaž na nákup týchto električiek a preskúma možnosti ako získať financie z európskych fondov.

Oznam: zmena dopravy na Partizánskej ulici

Od piatka 8. júna na Partizánskej ulici v Bratislave doprava funguje po novom. Smerom od Palisád je cesta jednosmerná až po križovatku na Hlavatého ulici. Pokračovanie Partizánskej ulice smerom k ulici Čerešňová a Lichardova ostáva nezmenené - obojsmerné. Z Hlavatého ulice je doprava povolená iba jednosmerne, avšak opačným smerom, než tomu bolo doteraz, teda od križovatky na Partizánskej ulici smerom k Bradlianskej ulici. Bradlianska ulica bude jednosmerná, ale opačným smerom, než tomu bolo doteraz - od Hlavatého ulice smerom k Palisádam. Časť Bradlianskej ulice smerom k Zrínskeho ulici bude nezmenená - jednosmerná. V prípade otázok o zmenách v doprave sa obyvatelia môžu obrátiť na správcu Ivana Chlapíka na telefónnom čísle 0903 787 493.