Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/senior.sk/www/rservice.php on line 129
Senior

DEŇ JABĹK

Autor: Anna Ševčíková <sevcikova.anna(at)gmail.com>, Téma: Kampane, Zdroj: www.lpr.sk, Vydané dňa: 17. 10. 2011

Deň jablk

Deň jablk

V piatok - 21. októbra - v závere Týždňa proti rakovine, sa uskutoční už 13-ty ročník Dňa jabĺk. V Bratislave i v sídlach organizačných zložiek Ligy proti rakovine bude možné stretnúť v popoludňajších hodinách dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, ktorí Vás oslovia a ponúknu Vám možnosť vymeniť cigaretu za jabĺčko. V Bratislave od 15:00 hod. zdravé jabĺčko ponúknu v centre hlavného mesta na Kamennom námestí, v OC Avion, OC Polus City Center, pred Tescom v Petržalke či v Eurovei.

Rovnako dobrovoľníkov stretnete v Bardejove, Banskej Bystrici, Trnave, Liptovskom Mikuláši, Piešťanoch, Trebišove, Partizánskom, Poprade, Lučenci, Nitre, Skalici, Michalovciach, Pezinku, Vranove nad Topľou, Topoľčanoch, Michalovciach, Čadci, Poprade, Kežmarku, v Nových Zámkoch, Žiline, Martine, Košiciach.

EVENT PRE DETI

Súčasťou Dňa jabĺk bude v piatok, 21. októbra od 16:00 do 19:00 hodiny, v OD Ikea Bratislava aj event pre deti. Jeho cieľom je deťom hravou formou vysvetliť prečo je dôležité nefajčiť a mať zdravé pľúca. Rodičom detí bude Liga proti rakovine vysvetľovať prečo by nemali fajčiť v prítomnosti svojich detí.

Pre deti bude pripravený zaujímavý program, ktorý im ponúkne niekoľko možností zábavy: maľovanie, pečenie jablkového koláča, facepainting, hravé súťaže o zaujímavé ceny. Program bude spestrený divadelným vystúpením, predstavením šaša Ľuboša, zaspievať príde a´cappella Fragile, zatancovať Laci Strike s tanečníkmi.

SLOVENSKÉ A EURÓPSKE AKTIVITY PROTI FAJČENIU

Liga proti rakovine prostredníctvom kampane zameranej na fajčenie zároveň nadväzuje na aktivity Európskej únie, ktorých cieľom je pomôcť fajčiarom prestať fajčiť prostredníctvom motivácie a ukázať im praktické výhody nefajčiara. Kampaň s názvom „Ex-fajčiari sú nezastaviteľní“ chce prostredníctvom nefajčiarov komunikovať s fajčiarmi a na reálnych príkladoch skutočných ľudí – bývalých fajčiarov – poukázať, čo všetko človek získa, keď s fajčením prestane. V rámci kampane uvádza i praktický nástroj, ktorý pri snahe so skoncovaním fajčenia môže byť účinným pomocníkom – internetovú aplikáciu iCoach.

Kampaň EU je plánovaná na 3 roky a Liga proti rakovine svojou lokálnou kampaňou vytvára dobrý priestor na jej implementáciu v rámci Slovenska a znásobuje synergický efekt, ktorý sa môže dosiahnuť vďaka spolupráci zainteresovaných a previazanosti oboch kampaní.